Kurumsal pazarlama artık, küçük büyük tüm işletmeler için önemli hale geldi. Hal böyle olunca, sosyal medyadan bihaber birçok işletme, profesyonel reklamcılık şirketlerinden danışmanlık almaya başladı. Çünkü, sosyal medya başlı başına yönetilmesi ve en önemli derecede zaman ayrılması gereken bir iş. Günümüzde özellikle bazı restoranların sıkça sosyal medyadan video paylaştığını ve video paylaştığını, birbirinden ilginç hareketler ve şovlarla insanları etkilemeye çalıştıklarını görebilirsiniz. Eskiden insanlar reklam yapabilmek için televizyonlara çıkmaya çalışırdı. Şimdi ise, herkes ekranda bir yere sahip. Bu nedenle de, yüzümüz hep ekranda. Bu müthiş aracı çok iyi kullanabilen firmalar da başarılarını kısa sürede artırabiliyor.

Kurumsal Pazarlamanın Zorunlu Aracı

Kimse kaçamaz artık bu sosyal medyadan. Çünkü, hayatlar artık burada başlıyor ve bitiyor. Gerçeklik hakkında bildiklerimiz artık bize uzak. İşte tüm bunlar, hayatımızın rengini değiştiren sosyal medya sayesinde yaptığımız işlere kadar yansıdı. Sosyal medya üzerinden yapacağınız en ufak yanlış gönderme ise, bir anda milyonların tepkisini çekebilir. Birle başlar 10 ile biter rezil olmanız. Peki, böylesine zorlu bir aracı nasıl doğru bir şekilde kullanacaksınız? Sorunun cevabı basit; Arkanıza çok iyi bir reklam şirketi alarak; pazarlama gücünüzü artırabilir ve ulaşamadığınız birçok müşteriye de ulaşabilirsiniz. Firmanız için faydaları:

  • Satışlarınızı artıracaktır.
  • Potansiyel müşterileri bulmanıza yardımcı olacaktır.
  • Mevcut potansiyelinizin gelişmesine katkı sağlayacaktır.
  • Kendi coğrafi alanınızın içerisindeki müşteri kitlesi ile bağlantı kurmanıza yarayacaktır.
  • Hizmette bulunduğunuz alanda uzman hale gelmenizi sağlayacaktır.
  • Müşterilerin sorularına çok daha hızlı yanıt vermenizi kolaylaştıracaktır.
  • Başarılarınızı kalıcı hale getirmenizde yardımcı olacaktır.
  • Sorular üzerinden işletmeniz hakkında analiz yapma şansınızı artıracaktır.

Çünkü, bu alan artık pazarlamanın en bilinen yöntemlerini değiştirmekle kalmamış, insanlara kendi reklamını kendi yapma fırsatını da vermiştir. Öyle ki; reklamlarınızda kendiniz oyuncu bile olabilirsiniz. Bunun en büyük örneklerinden biri de Nusret Lokantaları’nın ortağı Nusret Gökçe’dir. Yaptığı sosyal medya reklamları ile tüm dünyada ün salmış ve Türkiye’de birçok işletmenin bu yola başvurmasını sağlamıştır.

“Sosyal medya neden önemli?” sorusuna son cevap olarak ise; günümüzde artık herkesin fikrini ve önerisini paylaştığı, bilgilerin havada uçtuğu ve iletişime aç bir dünyada yaşıyor olmamız, bu alanın neden bu kadar önemli olduğunu bizlere göstermesidir.