Hayatımız boyunca oyunların içinde kaybolur gideriz ve içimizdeki oyun oynama isteği hiçbir zaman kaybolmaz. Yaşımız ilerlese de, kendimiz için olmasa bile, birilerine muhakkak oyun ile ilgili bir şeyler satın alırız. İşte burada pazarlama işin odak noktasıdır. Siz, dünyadaki en iyi oyuncağı ya da konsol oyununu üretip geliştirebilirsiniz, ancak o oyun tezgahlardaki yerini aldığında müşterilerini kendine çeken görsel baskıya sahip olması gerekir. Sadece bu iş ile ilgili reklam şirketleri dünyanın her yerinde faaliyettedir. Oyunlar demişken, burada çevrim içi şans ve bilgisayar oyunlarını da işin içine katmamız gerekir. Çünkü çevrim içi ortamda birbirinden önemli görseller, oyunların pazarlanmasında çok önemli bir yere sahiptir. Dijitalleşen çağımızın ilerisi bir gelecekte dijital görseller ve tasarımlar çok daha ön planda olacaktır.

Görsele İlgimiz Büyük

İnsanların görsele ilgisi büyüktür. Bu nedenle, üreteceğiniz ürünler için basılı ve görsel anlamda etkileyici broşürler ya da kapaklar hazırlamanız pazarlamada bir adım öne geçmenizi sağlayacaktır. Bu anlamda, bir oyun geliştiricisi ya da üreticisinin çok iyi bir reklamcı ile anlaşma yapması gerekmektedir. Çünkü bir konsol oyunu ya da gerçek oyuncakların içinde kitapçıklar, posterler, talimatlar, markanın logosu ve etiketler gibi birçok şey yer alır. Hatta bazı oyunlar, özel hazırlanmış kutularda müşterilere sunulur.

Oyun Endüstrisi Hızla Büyüyor

Oyun sektörü özellikle de gelişen teknoloji ile beraber hızla büyümektedir. Çünkü birçok neslin yaş olarak yıllar sonra tanıştığı konsol ve bilgisayar oyunları ile artık çok küçük yaşlarda çocuklar tanışabiliyor. Bu da, oyun sektörünün her geçen yıl hızla evrim geçirmesine neden olmaktadır. Global Oyunlar Piyasası Raporu’na göre, 2018 yılında bu oyunlara 2,3 milyardan fazla insanın 130 milyar dolardan fazla para harcadığını tespit edildi. Endüstride en büyük paylardan birisini ise telefonlardan indirilen oyunlar kapsamaktadır. Bu oyunlar her ne kadar ücretsiz de olsa, oyun içinde ilerleyebilmek için belirli ücretler ödemek zorundasınız. Böylece insanlar, sürekli ödeme sarmalına girip daha fazla gelir elde edilmesini sağlıyor. Çünkü aynı anda milyonlar sürekli ödeme yapmaktadır. Oyun endüstrisinin ilerleyen dönemde daha fazla çocuk oyunlarına yöneleceği ve bu alana çocukları daha fazla çekmeye çalışacakları aşikar. Bu strateji, sektörün ana hedefleri arasında yer almaktadır.