Kurumsal Kimliğiniz Sizin İmajınızı Yansıtır

Küreselleşen dünya artık ekonomileri küçük bir şehir haline dönüştürmüş ve bu alanda rakipleriniz ise sayısız yöntemler ile sizden daha farklı olmaya çalışmaktadır. Bir şehirde olduğunuzu düşünün ve bunların da hepsinin birer şirket olduğunu, işte bu noktada işinizin gerçekten de zor olduğunu göreceksiniz. Kayıt dışı şirketleri saymaz isek dünyada yaklaşık 200 milyonun üzerinde şirket vardır ve bunlara her gün yüz binlercesi eklenmektedir. Buda bir birinden farklı veya benzer ürünleri pazarlayan ve üreten firmanın bir biriyle rakip olması demektir. Müşteriler için de sizin farklılığınız burada ön plana çıkmaktadır. Çünkü sizinle aynı ürünü satan ya da üreten binlerce firma varken müşteri size neden gelsin? Aslında cevabı basit, sizin müşterilerde yarattığınız imaj bu konuda ayırt edici özelliğiniz olacaktır.

Kimliğinize Küçük Bir Dokunuş

Türkiye de ise 2 milyona yakın şirket bulunmaktadır. Burada şirket olarak aradan sıyrılmak ve kendinizi göstermek istiyorsanız, imajınızı yansıtabilecek iyi bir reklam, sizin tüm kimliğinizi oluşturmada büyük katkı sağlayabilir. Basit ama etkileyici yöntemler geliştirmek burada çok önemli bir yer tutmaktadır.

Ürününüzü piyasaya sürmeden önce, derinlemesine bir araştırma yapmanız büyük önem arz etmektedir. Çünkü yapacağınız her reklamda belirlemiş olduğunuz kitleye göre reklam yapmak önemlidir. Bu satışlarınızı ve işlerinizi kolaylaştırır. Eğer çözüm sunan ve fikir veren bir kurum iseniz, müşteriye etkileyici fikirlere sahip bir kurum olduğunuzu göstermeniz gerekir. Mağaza satışına dayalı ürünler pazarlaması yapıyorsanız, mağazada ki ürünün etiketi aynı zamanda sizin de kimliğini yansıtan bir parçanız olduğunu unutmayın.

Yapacağınız promosyonlar ile müşterilerinizi etkileyin. Özellikle de özel müşterileriniz var ve sizinle olan bağları kuvvetli ise, onların kişiliğini yansıtacak promosyonlar hazırlamanız, müşterilerinizin size olan bağlılığını artırır. Yine mağaza satışlarında müşterilerinize, aldığı bir ürünün yanında, işine yarayabilecek bir ürünü indirimli vermek de pazarlamanız da etkili olabilir. Ama unutmamak gerekir ki önemli olan, her zaman ürününüzü ihtiyacı olan müşteriye pazarlamaktır. Aksi takdirde yapmaya çalıştığınız tüm pazarlama ve tanıtım harcamalarınız çöpe gidebilir. Bu nedenle her zaman profesyonel bir reklam ajansı ile anlaşmak, sizin doğru adımı atmanıza yardımcı olacaktır. Çünkü reklam şirketleri ürününüzü ürün olmaktan çıkartıp, ona bir karakter yükler.