Kurumsal pazarlama, bağlantı ağı yüksek olan müşterilerin eline geçmiştir. Çağımızda kurumunuzu her an her saniye yakından takip edebilen müşteriler, sizin hakkınızda da anında bilgi alabilmektedir. Bu müşterileri de iyi şekilde yönlendirmek ve kalıcı izlenim bırakmak sizin elinizdedir. Her ne kadar çağımız dijitalleşmiş olsa da fiziki kartlar ve kağıtlar hayatımızda hala büyük bir yere sahip olmaya devam etmektedir. Bu anlamda, firmanız için satın aldığınız kırtasiye malzemelerini kişiselleştirerek de müşterileriniz üzerinde büyük bir etki bırakabilirsiniz. Bunun için özel kırtasiye tasarımları yapabilen bir reklam şirketi ile anlaşmanız, ürettireceğiniz kırtasiye malzemelerini mükemmel bir pazarlama aracına dönüştürebilir. Hepimiz biliriz ki, insanlar genellikle sizin olmadığınız yerlerde sizin hakkınızda gerçekleri söylerler. Siz de hakkınızda güzel gerçeklerden bahsedilmesini istiyorsanız, firmanız için bu ürünlere ayrı bir özen göstermeniz ve pazarlamanız dolaylı olarak bir etki bırakacaktır.

Kartvizitlere Gereken Özeni Gösterin

Dijital çağda olsak bile hala önemi yitirmemiş en temel pazarlama araçlarından biridir kartvizitler. Ancak hala firma kartvizitleri birçok firma tarafından tekdüze ve hiç bir tasarım özelliği olmadan, diğer birçok kart gibi bastırılmaktadır. Fakat bu kartlara tasarım özelliğinin katılarak farklılaştırılması, kurumunuzu ve sizi temsil eden çalışanlarınız adına çok önemlidir. İyi tasarlanmış bir kartvizit sıradan birçok kartın arasından sıyrılarak müşterilerinizin size geri dönüş yapmasını sağlayabilir. Çünkü insanlar doğası gereği ilgisini en çok çeken nesnelere karşı zaaf duyarlar. Bu nedenle iyi bir tasarıma sahip ve müşterileri kendilerine çeken kartlar, her zaman pazarlama alanında firmanıza katkıda bulunacaktır.

Antetli Kağıtlar

Bu kağıtlar daha çok kurumsal firmalarda kullanılmaktadır. Ancak işletmenizin sürekli yazıştığı ve zarf gönderdiği müşteriler ve firmalara kişiselleştirilmiş antetli kağıtlar göndermeniz, onlar üzerinde daha farklı etki bırakabilecektir. Çünkü bu kağıtlar bildiğimiz kağıtlara benzemez, daha kalın ve renklidir. Siz de anlaştığınız reklam firmasından, bu kağıtlar üzerinde özel olarak tasarım çalışması yapmasını ve bastırmasını isteyebilirsiniz. Özel kutlamalarda ve davetiyelerde de firmanızı temsil edebilecek zarflar tasarlanması fazlasıyla önemlidir. Çünkü sıradan zarflar içerisinde gönderilen içerikler firmanızın basit bir izlenim bırakmasına neden olur.

Son olarak, günümüzde markaların bir karakteri olması gerektiği ve bunu dışarıya yansıtabilecek ürünlere sahip olması gerektiği biliniyor.